Dlaczego marketing internetowy jest lepszy niż marketing tradycyjny?

pnij ten artykuł na LinkedinUdostępnij ten artykuł na RedditUdostępnij ten artykuł na PinterestEkspert Autor Karina PopaMarketing jest integralną częścią prowadzenia odnoszącego sukcesy biznesu i ewoluował przez lata i będzie ewoluował z czasem. Marketing obejmuje reklamę, reklamę, merchandising, sprzedaż, kanały dystrybucji i wiele innych. Współczesne przedsiębiorstwa mają dwa sposoby wydatkowania środków przeznaczonych na marketing, a mianowicie marketing internetowy oraz marketing tradycyjny.

visit https://mtkdesign.pl/

Kiedyś decyzja, czy zastosować strategię marketingu internetowego dla swojej firmy, czy też tradycyjny plan marketingowy, była trudna. Ale teraz, gdy era Internetu przejmuje kontrolę nad naszym życiem, włączenie marketingu internetowego do strategii biznesowych stało się szczególnie ważne.

Zarówno marketing internetowy, jak i marketing tradycyjny mają swoje wady i zalety, jednak połączenie obu byłoby najlepszą opcją dla każdego rodzaju działalności.

marketingu tradycyjnego

Tradycyjny marketing opiera się na sprzedaży bezpośredniej, takiej jak media (reklama telewizyjna i radio) oraz media drukowane, takie jak billboardy, reklamy w czasopismach i ulotki. Obejmuje to również wykorzystanie dużej ilości materiałów drukowanych, takich jak broszury lub katalogi do promowania produktów lub usług.

Tradycyjny marketing – Plusy:

Aby dotrzeć do określonego typu odbiorców, być może będziesz musiał polegać wyłącznie na tradycyjnym marketingu. Przykładem będzie dotarcie do prezesów odchodzących na emeryturę, gdyż większość z nich nie jest przyzwyczajona do sposobów działania różnych platform oferowanych przez Internet.
Ważnym aspektem marketingu tradycyjnego jest sprzedaż poprzez kontakty osobiste. W przypadku niektórych produktów sprzedaż bezpośrednia poprzez kontakt osobisty okazuje się najskuteczniejszym sposobem marketingu.
Wiele osób nadal woli, gdy podchodzi się do nich osobiście i otrzymuje jakieś materiały drukowane, które mogą przeczytać w dogodnym dla nich momencie.
Ograniczenia marketingu tradycyjnego

Kosztowne: Reklamy w radiu i telewizji są bardzo drogie i często poza zasięgiem małych firm. Nawet drukowanie broszur produktowych, ulotek i wizytówek jest dość drogie.
Wyniki nie mogą być łatwo śledzone: W przypadku tradycyjnego marketingu analiza ilościowa jest bardzo trudna. Być może będziesz musiał wypróbować kilka rzeczy, zanim odkryjesz najbardziej opłacalną opcję.
Prawie zawsze wymaga pomocy z zewnątrz: Musisz szukać pomocy u innych specjalistów w zakresie reklamy w radiu/telewizji lub projektowania i drukowania katalogów i mailingów.
Wymuszony: Zwykle tradycyjny marketing jest wymuszany na użytkownikach, którzy na ogół go nie lubią.
Marketing internetowy

Ten styl marketingu opiera się na wykorzystaniu Internetu. Dotyczy to firm wirtualnych, które promują swoją działalność wyłącznie w Internecie, a także firm, które istnieją fizycznie i chcą wykorzystywać sieć do reklamowania swoich towarów lub usług.

Marketing internetowy obejmuje planowanie i projektowanie strony internetowej firmy oraz tworzenie obecności online dla strony internetowej firmy i marki za pomocą optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Wykorzystuje również media społecznościowe, e-mail marketing i reklamę w sieci.

Marketing internetowy – Plusy:

Wynik można śledzić i analizować.
Podejmowanie decyzji może opierać się na śledzonych i analizowanych wynikach.
Media społecznościowe stały się obecnie integralną częścią marketingu internetowego i są bardzo wyrafinowaną i skuteczną rozwiniętą formą marketingu szeptanego Media społecznościowe umożliwiają firmom bezpośredni dostęp do różnych grup i osób w celu laserowego ukierunkowania ich zasięgu. Co więcej, media społecznościowe umożliwiają firmom rozwijanie relacji z klientami bez angażowania osób trzecich.
Jest wysoce opłacalny.
Zarówno małe, jak i duże firmy mogą skorzystać z marketingu internetowego.
Ograniczenia marketingu internetowego

Tworzenie i aktualizowanie treści, co jest istotną cechą tego rodzaju marketingu, wymaga dużo czasu.
Możesz nie widzieć wyników przez pierwsze kilka tygodni, a nawet miesięcy.
Sprzedaż bezpośrednia raczej nie sprawdzi się w marketingu internetowym.